منابع ارشد دکتری 96 - 95 - 94 PHD

آزمون دکتری آزاد آزمون دکتری دانشگاه آزاد نتایج دکتری منابع دکتری آزمون دکتری 95 ثبت نام دکتری آزمون دکتری آزاد آزمون دکتری 95-96 اخبار دکتری کارشناسی ارشد آزاد 95
منابع دکتری | منابع آزمون دکتری 93 | نتایج دکتری تکمیل ظرفیت دکتری | منابع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آزمون دکتری دانشگاه آزاد اخبار دکتری پی اچ دی آزمون

 سایت آزمون ارشد دانشگاه آزاد منابع دکتری بدون آزمون کارشناسی ارشد سازمان سنجش جزوات کشاورزی باغبانی صنابع غذایی اخبار کنکور سراسری کاردانی

سوالات مصاحبه دکتری

آخرین اخبار سایت ( آزمون دکتری | کنکور ارشد | منابع 95)

شماره های تماس برای مشاوره و دریافت قیمت جزوات و منابع :

توجه این پست و 2 پست پایینی پست های ثابت وبلاگ هستند. برای مشاهده پست جدید ( مطلبی که شما بدنبال آن بوده اید ) به چهارمین پست در پایین مراجعه نمایید.

روش اول خرید نقدی، خرید حضوری محصولات سایت آزمون دکتری :

۲۸۱۲|۱۸۱|۰۹۱۹ تماس تلفنی مدیر فروش از ساعت ۸ الی ۲۱
۴۵۹۸|۹۱۸|۰۹۱۸ تماس تلفنی مدیر فروش از ساعت ۸ الی ۲۱
۵۲۳۵|۷۰۸|۰۹۳۵ واحد پشتیبانی خریدارن بسته های آموزشی (در تماس تلفنی ارائه کد خرید الزامی می باشد)

۷۷|۲۰|۲۲|۳۲|۰۲۸ دفتر از ساعت ۹ صبح الی ۱۴ ( لطفا فقط در ساعت قید شده تماس بگیرید)

در صورت منتظر شدن پشت خطوط توصیه میشود درخواست خود را به شماره ۱۰۰۰۴۰۰۴۴۰۰۴۰۰ پیامک نمائید.
واحد ارتباط با امور کاربران و ارسال سوالات و درخواستها           PhdAzmoon[at]gmail.com   
واحد فروشگاه پی اچ دی آزمون (کتاب،جزوه،سوال،بسته) store.phdazmoon[at]gmail.com

ارسال سوالات و در خواستها به شماره ۱۰۰۰۴۰۰۴۴۰۰۴۰۰
نمونه درخواست شما با پیامک حاوی متن زیر:
منابع آزمون دکتری تغذیه دام -دانشگاه آزاد -ایمیل معتبر خودتان را نیز ارسال نمایید-[آخر پیامک 80 قید شود] جواب سوال شما طی چند پیامک پاسخ داده میشود.

روش دوم خرید پستی محصولات سایت آزمون دکتری :

خرید پستی محصولات سایت آزمون دکتری تخصصی :
www.09189184598.blogfa.com << وبلاگ خرید پستی محصولات سایت
www.09191812812.blogfa.com << وبلاگ خرید پستی محصولات سایت

- خرید پستی بسته های آموزشی، سوالات آزمون، فیلم های آموزشی و تحویل درب منزل|محل کار شما توسط مامور پست، پرداخت هزینه به مامور پست
- چنانچه محصولی را از سایت انتخاب نموده اید و لینک خرید پستی محصول درخواستی شما در لیست وجود ندارد، با مدیران فروش تماس گرفته و درخواست خود را اعلام نمایید، بین 30 دقیقه تا 1 ساعت لینک خرید پستی محصول مورد نظر شما ساخته و فعال میشود بعد میتوانید خرید را انجام دهید و هزینه را درب منزل به مامور پست تحویل دهید.

تخفیف ویژه : سوالات آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی :
سوالات آزمون دکتری آزاد 90 تشریحی » 30000 ریال-ارسال با ایمیل 3000 تومان-با پست 8600 تومان
نمونه سوالات آزمون دکتری آزاد 91 سوالات تستی ؛ چهار گزینه ای » منتشر نشده است
نمونه سوالات آزمون دکتری آزاد 92 سوالات تستی ؛ چهار گزینه ای » منتشر نشده است
نمونه سوالات آزمون دکتری آزاد 93 سوالات تستی ؛ چهار گزینه ای » منتشر نشده است
نمونه سوالات آزمون دکتری آزاد 94 سوالات تستی ؛ چهار گزینه ای » منتشر نشده است
نمونه سوالات آزمون دکتری آزاد 95 سوالات تستی ؛ چهار گزینه ای » برگزار نشده است

نمونه سوالات دکتری آزاد سالهای گذشته »سالی ۳۰,۰۰۰ ریال-برخی رشته ها تا 15 سال

- بدلیل اینکه ازمون دکترای سراسری ،نیمه متمرکز گردید، سوالات بعد از برگزاری آزمون منتشر شد، در سال های قبل بدلیل متمرکز بودن آزمون، سوالات دکتری دانشگاه سراسری نیمه متمرکز منتشر نمی شد.همه جا سوالات آزمون فقط سال های 90 و 91 و 92 و 93 و 94 موجود است.

دفترچه سوالات دکتری سراسری نیمه متمرکز سال 90 » 20000 ریال
دفترچه سوالات دکتری سراسری نیمه متمرکز سال 91 » 20000 ریال
دفترچه سوالات دکتری سراسری نیمه متمرکز سال 92 » 20000 ریال
دفترچه سوالات دکتری سراسری نیمه متمرکز سال 93 » 20000 ریال
دفترچه سوالات دکتری سراسری نیمه متمرکز سال 94 » 20000 ریال
دفترچه سوالات دکتری سراسری نیمه متمرکز سال 95 » برگزار نشده است

پاسخنامه تشریحی سوالات زبان انگلیسی عمومی دکتری 92 - 3800 تومان
پاسخنامه تشریحی سوالات زبان انگلیسی عمومی دکتری 91 - 3800 تومان
پاسخنامه تشریحی سوالات زبان انگلیسی عمومی دکتری 90 - 3800 تومان
پاسخنامه تشریحی استعداد تحصیلی دکتری 91 - هر گروه آزمایشی- 4500 تومان
 
سوالات دکتری سراسری 90-91-92-93-94+سوالات آزاد 90 »» 10000 تومان
با تخفیف 10000 تومان : کلیه سوالات بدون پاسخ هستند، سوالات استعداد تحصیلی برخی گروه ها پاسخ دارند، سوالات زبان انگلیسی 91 و 92 نیز با پاسخ می باشد.(در خرید 10000 تومان سوالهای زبان با پاسخ ارسال می گردد و استعدادها هم، اگر گروه درخواستی شما پاسخ داشته باشد با پاسخ ارسال میگردد).


کلکسیون حشرات ، حشرات اتاله شده،حشرات بزرگ،حشرات خشک،حشرات داخل الکل سفید،حشرات دانشجویی،آفات زراعی،آفات باغی،آفات انباری - ارسال با پست پیشتاز - ww.Etale.ir - 09191812812 - 09189184598

فتوسنتز تنفس و تنفس نوری در گیاهان عالی:

گازکربنیک هوا ماده اصلی است  که پیکره گیاهان از آن ساخته شده است. در حقیقت فرآیند فتوسنتز به وسیله احیای گار کربنیک و تشکیل ترکیبات انرژی زا مواد خام آلی و انرژی لازم برای کلیه واکنش های سازنده مواد در گیاه را فراهم می کند و در نتیجه انجام این واکنش ها مواد غذایی مورد نیاز نظیر هیدراتهای کربن، پرتئین ها و چربی ها تولید می شوند عوامل متعددی مانند کمبود مواد عالی و آب ، از طریق کاهش فتوسنتز عملکرد گیاهان را محدود می کنند .

بر خلاف اهمیت آشکاری که فتوسنتز در عملکرد گیاهان زراعی دارد. رابطه ی بین فتوسنتز و عملکرد مستقیم نمی باشد . یک گیاه زراعی که سرعت فتوسنتز در برگ های آن زیاد است، الزاما محصول اقتصادی زیادی نخواهد داشت . از سوی دیگر چنانچه فتوسنتز در یک محصول زراعی به اندازه کافی انجام نگیرد، نمی تواند عملکرد مطلوبی داشته باشد.

فتوسنتز

فرایندی که گیاهان سبز به وسیله آن قادرند انرژی تابشی خورشید را دریافت کنند و از آن در تولید قند ها استفاده کنند بی نهایت پیچیده است تا بحا ل این فرآ یند بصورت آزمایشگاهی تکرار نشده است . شیمی فتوسنتز را میتوان در فرایندی خلاصه کرد که در طی آن آب به گاز کربنیک تزکیب می شود و هیدراتهای کربن را تولید می کند. این فرآیند در حضور کلروفیل که رنگدانه ای سبز رنگ در برگ گیاهان است انجام می گیرد و برای پیشبرد واکنش های فتوسنتز به انرژی نورانی نیاز دارد. مراحلی که طی آنها ،گیاه انرژی نورانی را دریافت می کند واکنش های روشنایی یا واکنش های نوری فتوسنتز شناخته می شود و مراحلی که احیای گاز کربنیک و تشکیل قند ها را در بر می گیرد مربوط به واکنش های تاریکی می باشد. زیرا این واکنش ها بعد از اینکه انرژی نورانی توسط شبکه مولکولی دریافت کننده ی نور، گرفته شده و در ترکیبات شیمیایی خاصی ذخیره شد، در تاریکی انجام می گیرند.

واکنش های نوری (فتوشیمیاییی)

دریافت نور مستلزم همکاری نزدیک بین تعداد زیادی از مولکول های کلروفیل و ترکیبات  شیمیایی دیگری است که  به عنوان کاتالیزور در واکنش های مختلف شرکت دارند اگر چه جزئیات این فرآیند هنوز به طور کامل روشن نیست ولی به هر حال این واکنش ها  در ابتدا با جذب یک فوتون بوسیله مولکول های کلروفیل آغاز می شود. مولکول های کلروفیل در اثر جذب انرژی تحریک می شوند، این مولکول های تحریک شونده قادر به انجام کار هستند و می توتنند انرژی شیمیایی خود را به سایر ترکیبات انتقال دهند. در شبکه کلروپلاستی هر 200 مولکول کلروفیل که به نام فتوسیستم خوانده می شود دریافت شد و به محل واکنش انتقال یافت؛ بین انرژی نوارانی منتقل شده و مولکول آب واکنش های فیزیکی-شیمیایی انجام می گیرد. در نتیجه این واکنش ها، مولکول آب شکسته می شود و اکسیژن یک الکترون آزاد می شود. الکترون آزاد شده به سطح انرژی  بالاتری صعود می کند. تصور می شود که نور ابتدا به وسیله فتوسنتز جذب می شود، سپس یک الکترون فعال می شود و اکسیژن خارج می شود الکترون فعال شده، توسط گروهی از مولکول ها ناقل الکترون از بین شبکه فتوسنتز 2 و فتوسنتز 1 عبور می کند و جریان عبور مقداری از انرژی پتانسیل شیمیایی خود را از دست می دهد. در این فرآیند هر چند انرژی پتانسیل الکترون تنزل می یابد ولی یکی از پروتئین ها ک وسیله انرژی الکترون فعال شده است به عنوان کاتالیزور در واکنش میان آدنوزین دی فسفات (ADP) و یون فسفات مصزفی وارد عمل می شود و در نتیجه آدنوزین تری فسفات (ATP) تشکیل می شود بنابراین قسمتی از انرژی دریافت شده از فوتون به پیوند پر انرژی فسفات در مولکول ATP منتقل می شود. به دنبال تشکیل ATP الکترون به فتوسنتز I منتقل می شود و آن را فعال می کند . دومین الکترون وارد سیستم می گردد و مو جب تو لید شدن NADPH می گردد . ATP  و NADPH انرژی رایج سلولی هستند و واکنش های مر حله تاریکی را به پیش می برند .  

واکنشهای تاریکی

واکنشهای شیمیایی که توسط آنها گازکربنیک در جریان فتوسنتز احیا می شود سیکل پیچیده ای را در بر می گیرد که به آن سیکل می گویند. در سیکل کلوین NADPH و ATP  برای ساخته شدن ریبولوز او ۵ دی فسفات RUDP  به مصرف می رسد. RUDP  در حضور آنزیم ریبولوز دی فسفسات کربوکسیلاز با گاز کربنیک ترکیب می شود و دو مولکول اسید 3 فسفو گلیسیریک ایجاد می کند.RUDP  سپس از طریق تعدادی واکنش شیمیایی بوسیله ترکیباتی که شامل 3،4،5،6و7 اتم کربن هستند، مجددا ساخته می شود. هر بار که این چرخه تکرار می شود، یک اتم کربن خالص در گیاه تثبیت می شود. کربن به وسیله CO2 هوا وارد چرخه کلوین می شود واز طریق واکنش های گلوکز و فروکتوز برای تولید ساکاروز از سیکل خارج می شود . ساکاروز که از کلروپلاست به درون سلولهای گیاهی منتقل می شود. انرژی و کربن را برای کلید فعل وانفعالات ساخت مواد (سنتزی) در گیاه تامین می شود.

سیستمهای فتوسنتز C3 و C4

مطالعات در سالهای اخیر مشخص کرده است که بعضی گونه ها در جریان فتوسنتز دارای واکنش های اضافی دیگر نیز می باشند. دراین گونه ها نخستین محصول قابل تشخیص در اثر تثبیت CO2 ، ترکیب سه کربنه 3 فسفو گلیسیریک نیست بلکه به جای آن ترکیب چها کربنه ای بنام اگزالوستیک ایجاد می شود و این اسید نیز به سرعت به اسید مالیک یا اسید اسپارتیک تبدیل می شود. به منظور تفکیک این دو مسیر متفاوت فتوسنتز ، معمولا گونه هایی  که در فتوسنتز آنها سیکل کلوین به تنهایی انجام می گیرد ، به گیاهان C3 معروفند و به همین ترتیب علامت C4 برای گونه هایی به کار می رود که در آنها اولین محصول پایدار در اثر احیای CO2 یک اسید چهار کربنه است.                                             برخی از گونه های زراعی دارای سیستم فتوسنتز C3 و گروهی نیز C4 می باشند. گونه های C4 نظیر ذرت، سورگوم و نیشکر در شرایط مطلوب در زمره پر محصول ترین گونه های زراعی قرار دارند.

به  نظر می رسد در سیستم فتوسنتزهای C4 تغییرات تکاملی در جهتی انجام گرفته است که باعث می شود، غلظت گازکربنیک در محل آنزیم RUDP کربوکسیلاز که عمل کربوکسیلاسیون را انجام می دهد، افزایش یابد. برگها در گونه های C4 دارای نظم ساختمانی ویژه ای هستند و این نظم باعث انجام واکنش های بیوشیمی می شود. ساختمان برگ در گونه های C4 شامل تعداد زیادی رگبرگ است که کلر رگبرگ توسط محفظه یا غلافی از سلول های سبزرنگ پاراشیمی محصور شده است. دسته های غلاف آوندی دارای دیواره ضخیم و نعداد زیادی کلروپلاست درشت است.

با تحقیقات زیادی که بر روی گیاه نیشکر(C4) انجام گردید مشخص شد که در برگ های نیشکر گازکربنیک نخستین بار فقط در سلولهای مزوفیل برگ تثبیت می شود. آنزیمی که مسئول اولین مرحله تثبیت CO2 در برگهای نیشکر است، فسفوانول پیروات کربوکسیلاز(PEPکربوکسیلاز) است، این آنزیم میل ترکیبی زیادی با گاز کربنیک دارد و کارایی آن در جذب CO2 حتی در غلظت پایین گارپزکربنیک موجود در جو، زیاد است. آنزیم PEP کربوکسیلاز در سلولهای مزوفیل یافت می شود و CO2 به وسیله این آنزیم تثبیت شده و به سرعت به اسید مالیک تبدیل شده و به سلول های غلاف آوندی پمپ می گردد. در درون سلول های غلاف آوندی اسید مالیک دکربوکسیله شده و CO2 آزاد می گردد و به چرخه کلوین وارد می شود که حاصل این چرخه تولید ATP و NADPH می باشد.

تثبیت CO2 در گیاهان C3 و C4 هزینه هایی از نظر انزژی برای گیاه در بر دارد . در گیاهان C3 به ازا تثبیت هر مولکول CO2 ، سه عدد ATP و دو عدد NADPH هزینه می گردد اما در گیاهان C4 به ازا تثبیت هر مولکول CO2 ، پنج عدد ATP و دو عدد NADPH هزینه می گردد. پس انرژی صرف شده برای تثبیت CO2 احتیاج به دو آنزیم کربوکسیلاسیون دارند این دو آنزیم بسیار متضاد با هم عمل می کنند و بسیار رقیب هم هستند و باید به نحوی از یکدیگر جدا نگه داشته شوند. در گیاهان C4 جدایی دو آنزیم PEP کربوکسیلاز و RUBISCO به صورت مکانی است. بدین مفهوم که در سلولهای مزوفیل تنها PEP کربوکسیلاز داریم و RUBISCO نداریم و در غلاف فقط RUBISCO داریم و PEP کربوکسیلاز نداریم.

تنفس

تنفس فرایندی است که بوسیله آن گیاهان و جانوران ترکیبات مختلف کربن را مصرف می کند  تا انرژی آنها به اشکال مفیدتری نظیر انرژی پتانسیل شیمیایی ATP، NADPH تبدیل کنند. بسیاری از واکنشهای لازم برای تنفس در سال 1930 به وسیله کریس و همکارانش کسف گردید. واکنش هایی که قندها را اکسید می کنند وآب و گاز کربنیک تولید می کنند، معمولا چرخه کریس یا چرخه تری کربوکسید نامیده می شود.

در طی فرآیند تنفس گیاه انرژی نورانی را که در جریان فتوسنتز در ترکیبات کربن تثبیت کرده ، در زمان و مکان مورد نیاز به اشکال قابل استفاده تغییر می دهد در حالت کلی این فرآیند به صورت زیر است :

 انرژی +H2O + CO2 ------------------- O2 +  CH2O

به نظر می رسد تنفس عکس عمل فتوسنتز می باشد. تمامی سلول های گیاهی برای انجام کلیه اعمال ضروری خود نظیر انتقال قندها، سنتز پروتئین ها، ساختن دیواره سلولی وسایر فعالیت های حیاتی به انرژی تنفس متکی هستند. لذا عملکرد بالا بدون شدت تنفس بالا امکانپذیر نیست. در سالهای اخیر دانشمندان به همبستگی بین تنفس ورشد گیاه علاقه مند شده اند. مک گری، تنفس را در شبدر سفید ارزیابی و اطلاعات خود را در معادله خطی زیر بیان کرده است: 

R = KP + CW 

که در آن R میزان تنفس گیاه در تاریکی، P میزان فتوسنتز در طول روز، W وزن خشک گیاه و K و C ضریب ثابتی می باشند.

میزان تنفس در گیاه با افزایش دما به سرعت افزایش می یابد و تقریبا به ازا هر 10 درجه سانتیگراد افرایش دما این میزان دو برابر می شود . تصور می شود بعد از رسیدن دما به نقطه ای که انرژی مورد نیاز گیاه حاصل می شود افزایش بیشتر دما باعث تنفس مفرط می شود، که برای گیاه مضر است. برخی معتقدند که ممکن است با اصلاح واریته هایی با میزان تنفس کمتر ، عملکرد افزایش می یابد.

بسیاری از گیاهان بیایانی وسایه دوست دارای میزان تنفس کمی هستند و همین، علت بقای آنها در شرایط و دمای کشنده محیط می باشد.

در جریان فرایند های تنفس تر کیبات شیمیایی متفاوت تولید می شوند که این ترکیبات شیمیایی گوناگون نه تنها رابطه ی مهمی در زنجیره ی تنفسی می با شند بلکه بسیاری از آنها به عنوان اجزای ساختمانی ترکیبات حیاتی درون گیاه عمل می کند پس تنفس بسیار پیچیده تر از ان است که فر آیندی منحصرا عکس فتو سنتز باشد.

تنفس نوری

در گیاهان مشابه به علت پمپ CO2 به داخل غلاف انرژی بیشتری نسبت ته گیاهان C3 مصزف می شود و علت این پمپاژ را باید در ضعف آنزیم RUBP جستجو کرد.

نقطه ضعف این آنزیم در دو خصلتی بودن انست یعنی اینکه هم خصلت کربوکسیلازی دارد و هم خصلت اکسیژنازی بر خلاف آنزیم PEP  که تنها خصلت کربو کسیلازی دارد.

زمانی که غلظت اکسیژن در محیط بالا باشد در این صورت RUBP خصلت اکسیژن نازی داشته و تولید PGA کاهش می یابد در نهایت کارایی فتو سنتز بسیارکم می شود .

RUBP+O2 ----> PGA+PG

 اگر چه در نگاه اول فکر می کنیم که یک PGA  تو لید می شود اما واقعیت این است که قسمتی از این PG  وارد سیکلی بنام سیکل گلیکولات میشود که حدود 25% از کاهش تولید PGA را جبران می کند .

ولی در مجموع تنفس نوری موجب کاهش اثر فتو سنتز به میزان 25% می شود .به مجموع فعالیت اکسیژنازی RUBP  و سیکل جبرانی تنفس نوری می گویند .

علت انجام تنفس نوری در گیاهان زراعی در واقع رقابت O2 وCO2 بزای ترکیب شدن با RUBP است و با کاهش اکسیژن و افزایش CO2 محیط ، میزان تنفس نوری در گیاهان C3 کاهش می یابد و در غلظت اکسیژن 1% میزان تنفس نوری به صفز می رسد 

 نویسنده : هانیه رجبی فر

 

منابع :

1.     گاردنر ، پی،آر. بی . پی . ، یرسوار وال .، میشل . 1372 . فیزیولوژی گیاهان زراعی ،ترجمه :غ .سرمه نیا و ع . کوچکی . انتشارات جهاد دانشگاهی ؛ مشهد .چاپ سوم. 567 صفحه

2.     نزار ، ام ، جی ،1370 .مبانی فیزیولوژی رشد و نمود گیاهان زراعی . ترجمه : ع . کوچکی و م. ح. راشد محصول ، م . نصیری محلاتی ، و ر . صدرآبادی . انتشارات بنیاد فرهنگی رضوی ،چاپ دوم . 404 صفحه .

3.     کوچکی ، ع.  و م. بنایان اول ، 1373 ، فیزیولوژی عملکرد گیاهان زراعی (ترجمه)

4.     مدندوست ، مهدی . جزوه درسی فیزیولوژی گیاهان زراعی ، دانشگاه آزاد اسلامی فسا 1379

5.     گوستاوا ،و ا. اسلافر ، 1376 مبانی فیزیولوژی اصلاح نباتات . ترجمه :رحیمیان ، حمید  . بنایان ،محمد ،انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد .

samani2008.blogfa.com

سوالات مصاحبه دکتری
فیزیولوژی پس از برداشت محصولات
منبع : http://www.alonefarmer.blogfa.com/post-3313.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۱ساعت  | سرپرست تهیه و تدوین منابع ۲۸۱۲|۱۸۱|۰۹۱۹ 
 
 
حمایت می کنیم : منابع ارشد | منابع دکتری 95 | منابع آزمون دکتری 95 | منابع ارشد | فروش حشرات زنده و اتاله | مقالات تخصصی زراعت،اصلاح نباتات اگرواکولوژِی | مرکز مقالات صنایع غذایی | سایت خبری آموزشی سم | سایت ارشد صنایع غذایی | phdazmoon | دانلود رایگان دفترچه راهنمای آزمون دکتری دانشگاه آزاد | دانلود رایگان نمونه سوالات درس زبان آزمون دکتری نیمه متمرکز | دانلود آموزش پاسخگویی به سوالات ریاضی آزمون دکتری نیمه متمرکز | منابع دکتری 95 | منابع کارشناسی ارشد 95 | سایت منابع آزمون دکتری | سایت کشاورزی ایران | سوالات آزمون, جزوات و منابع دکتری, ارشد, کارشناسی, فراگیر پیام نور, دکتری 1392 | منابع دکتری ارشد پیام نور, پیام نور | طرح ارسال رایگان منابع, خرید منابع آزمون, منابع رایگان, جزوات رایگان, ارسال رایگان نمونه | freeuniversity,دکتری دانشگاه آزاد , اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد, ثبت نام دکتری دانشگاه | منابع ارشد آزاد | منابع دکتری 95| منابع آزمون دکتری 95 | phd95 | منابع آزمون دکتری 95 | سایت مدیریت | مدیریت|سایت مدیریت|کتاب ارشد مدیریت مقاله جزوه مدیریت دکتری مدیریت | نمایشگاه کشاورزی | سم و کود | فروشگاه کشاورزی | اخبار کشاورزی | اخبار منابع طبیعی | وزارت جهاد کشاورزی | استخدام جهاد کشاورزی | آگهی استخدام کشاورزی | نظام مهندسی کشاورزی | اخبار قزوین | کارت ورود به جلسه کنکور سراسری | سایت آگهی رایگان | مقالات باغبانی | فروشگاه کشاورزی | اخبار کشاورزی | نظام مهندسی کشاورزی | اخبار منابع طبیعی | وزارت جهاد کشاورزی | phd azmoon site | سایت آزمون دکتری تخصصی | منابع دکتری دانشگاه آزاد 95 | خرید پستی اینترنتی نقدی حضوری محصولات دانشگاهی | buy postal sale internet | پایگاه تصاویر کشاورزی | سم | منابع دکتری اقتصاد کشاورزی|ارشد|جزوات 95 | سایت دکتری محیط زیست | سایت خبری آموزشی سموم | منابع ارشد دکتری خلاصه منابع سوالات PHD | فروش سوالات آزمون و جزوات کارشناسی ارشد | منابع کارشناسی ارشد 95 | ارشد آزاد ملی 95 | منابع رتبه یکی های ارشد کشاورزی 95 | منابع کارشناسی ارشد 95 | ارشد آزاد ملی 95 | buy postal sale internet | فروشگاه اینترنتی پی اچ دی آزمون | scholar.google.com | books.google.com | منابع پی دی اف آزمون دکتری آزاد حسابداری | پی دی اف منابع دکتری حسابداری | پی دی اف جزوات دکتری حسابداری | PDF منابع دکتری حسابداری | مترجم گوگل | نمونه کارنامه و درصدهای رتبه های برتر ارشد مهندسی صنایع غذایی سال 92 | نمونه کارنامه رتبه های برتر رشته بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی سال 92 | فروش سوالات آزمون دکتری 94 | سوالات آزمون دکتری 94 | سوالات دکتری سراسری 94 | فروش سوالات کارشناسی ارشد سراسری 94 | فروش سوالات کارشناسی ارشد آزاد 94 | منابع آزمون دکتری|جزوات دکتری 95 | منابع آزمون دکتری|پی اچ دی آزمون|منابع آزمون دکتری 95 |منابع آزمون کارشناسی ارشد 95 | بهترین منابع دکتری مکانیک ماشینهای کشاورزی و جزوات و خلاصه مطالب دکتری 95 | منابع دکتری مکانیک ماشینهای کشاورزی 95 | منابع دکتری مکانیک ماشینهای کشاورزی 95 | منابع آزمون دکتری بیوتکنولوژی کشاورزی 95 | منابع آزمون دکتری بیوتکنولوژی کشاورزی 95 | منابع آزمون دکتری بیوتکنولوژی کشاورزی 95 |منابع آزمون دکتری بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی | منابع دکتری مدیریت مالی 95 Financial | برترین و بهترین منابع آزمون دکتری مدیریت مالی آزاد و دانشگاه سراسری 95 | منابع دکتری مدیریت مالی 95 |منابع دکتری مدیریت مالی دانشگاه آزاد | مصاحبه دکتری 94 |سوالات مصاحبه دکترا PHD | مصاحبه دکتری 94 |سوالات مصاحبه دکترا PHD | مصاحبه دکترا,کتابچه سوالات مصاحبه دکترا | سوالات آزمون مصاحبه دکتری|mosahebe | سوالات آزمون مصاحبه دکتری|mosahebe|مصاحبه حضوری دکتری | مصاحبه دکتری 94 |سوالات مصاحبه دکترا PHD | نکاتی جهت موفقیت در مصاحبه دکتری,مصاحبه | مصاحبه دکتری | سوالات مصاحبه دکتری | مصاحبه دکتری,کتابچه سوالات مصاحبه دکتری | سبد کالایی رایگان دولت | سبد كالاي دولت | پی اچ دی نیوز | اخبار دکتری PhD NEWS سایت دکتری آزمون دکتری | اخبار دکتری | اخبار دکتری دانشگاه آزاد | منابع دکتری رشته اقتصاد کشاورزی | سایت کشاورزی ایران › آزمون دکتری › منابع آزمون دکتری دانشگاه آزاد | سایت کشاورزی ایران › آزمون دکتری |

سایت آزمون دانشگاه آزاد ( اخبار دکتری ، کارشناسی ارشد ، کنکور

ثبت نام آزمون دانشگاه آزاد | زمان اعلام نتایج کنکور ارشد | نتایج تکمیل  ظرفیت دکتری | کارت ورود به جلسه | انتخاب رشته | منابع آزمون دکتری | دانلود سوالات | دریافت ... alonefarmer.blogfa.com

سایت آزمون دکتری ( نتایج دانشگاه آزاد منابع دکتری اخبار ارشد بدون آزمون

پی اچ دی آزمون : اولین و غنی ترن ارائه دهنده جزوات و منابع آزمون دکتری در سراسر کشور – آخرین اخبار دکتری دانشگاه آزاد و سازمان سنجش نیمه متمرکز سال 92 - 91.

نمونه سوالات و جزوات دکتری , دکترا, جزوه

نمونه سوالات و جزوات دکتری , دکترا, جزوه - نمونه سوالات آزمون ارشد و دکتری و منابع دکترا, دکتری دانشگاه سراسری و آزاد اسلامی. phdazmoon.blogfa.com

پی اچ دی تست ، سایت تخصصی آزمون دکتری ؛ اخبار آزمون دکتری

وب سایت مشاوره کنکور دکتری ، ارائه ظرفیت پذیرش آزمون دکتری ، آخرین اخبار آزمون دکتری سراسری و آزاد 91 ، زمان برگزاری آزمون ، زمان اعلام نتایج ، اخبار پذیرش ... phdtest.ir

منابع دکتری 92

منابع دکتری 92 - منابع دکتری 92, خرید منابع دکترای, منابع دکتری دانشگاه آزاد 1392, دکترای 92. phd92.blogfa.com

سامانه مدیریت ایران

آمادگی آزمون دکتری,منابع کنکور دکتری, سوالات و پاسخ های تشریحی آزمون دکتری. iransama.org

Iran PhD-منابع دكتري , منابع آزمون دكتري , منابع دكترا , سوالات ...

Iran PhD-منابع دكتري , منابع آزمون دكتري , منابع دكترا , سوالات دكتري , سوالات آزمون دكتري. iranphd.com

سازمان سنجش آموزش کشور

sanjesh.org دریافت فایل · سیستم ثبت نام آزمون ها · سیستم اعلام نتایج آزمون ها · سایت سنجش سیستم توزیع کارت آزمون ها · جدول زمانبندي آزمون هاي سال 1391 · جدول تعرفه های حق ثبتنام  سایت سازمان سنجش ...

مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

19 شهریور ماه - اعلام نتايج آزمون کاردانی پیوسته سال 1391. مشاهده کارنامه آزمون کاردانی پیوسته سال 1391. 16 شهریور ماه - اعلام نتايج آزمون سراسری سال 1391 . www.azmoon.com سیستم ثبت نام آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی. سامانه انتخاب رشته. مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ناپيوسته به پايان رسيده است. نسخه : 3.0.0 - شهریور ماه 1391 ... www.azmoon.org

مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي

اسامي دعوت شدگان به مصاحبه «آزمون دكتري تخصصي» و «دوره بدون آزمون دكتري تخصصي» سال 1391 · اطلاع رسانيهاي محدود اعلام نتايج. ديگر سايتها. اطلاع رسانيهاي ... www.azmoon.net

سایت آزمون دانشگاه آزاد ( اخبار دکتری ، کارشناسی ارشد ، کنکور

ثبت نام آزمون دانشگاه آزاد | زمان اعلام نتایج کنکور ارشد | نتایج تکمیل ظرفیت دکتری | کارت ورود به جلسه | انتخاب رشته | منابع آزمون دکتری | دانلود سوالات | دریافت ... www.phdazmoon.org